sobota 7. června 2014

Plánujeme pokojíček - beta verze

Už hodně dávno jsem vám psala, jak plánujeme Majdu přestěhovat do vlastního pokojíčku. Nakonec k tomu došlo už na začátku letošního roku v rámci "Akce hurá", kdy jsme během jednoho víkendu s manželem zrušili pracovnu a začali šoupat s nábytkem po bytě. Musím všechny varovat - jakmile s tím začnete, může se stát, že nebudete chtít přestat. Alespoň my jsme propozice změnili asi třikrát, což (v případě obří skříně z pracovny) byl docela sportovní výkon. Měli jsme trochu obavu, co na to Majda a její duševní pohoda, ale bylo to zbytečné. Vesele se nám pletla pod nohy a pomáhala, kde se dalo.

Můžu zodpovědně říct, že vlastní pokojíček má jednu velmi významnou výhodu - během dvou měsíců jsme téměř odbourali půlnoční vstávání na mléko. Takže úspěch! Je pravda, že každý den mezi půl sednou a sedmou se začne ozývat budík Majda se svým "mamů, tatů", ale i tak se náš spánkový komfort zlepšil o 100% na obou stranách. No a jak to tedy u Majdy v pokojíčku vypadá a proč beta verze?


Nečekejte žádné časopisové království. Rozhodli jsme se investovat naprosté minimum a vyzkoušet, co funguje a časem všechno přizpůsobit. Taky jsem se nesnažila kamuflovat a čančat, prostě tady máte pokojíček v jeho lepší formě tak, jak je:
Jak můžete vidět, postýlka je stále miminkovská a snad vydrží do druhých narozenin. Pořád používám přebalovací podložku na komodě, už nejsem nejmladší a šetřím si záda ;-) Možná si všimnete zvláštně položeného koberce. Je to zlepšovák manžela. Koberec je jenom v půlce pokoje s postýlkou. Vytváří to příjemnou hrací zónu v půlce pokoje a paradoxně to pocitově celý pokoj zvětšuje. V části u dveří je jen malý koberec pod stolkem, nicméně tahle část pokoje zatím Majda moc nepoužívá, radši si kreslí a hraje v obýváku s námi. Vidíte také v podstatě všechny hračky. Připočítejte ještě krabici s legem a druhou krabici s farmou, které se zabydlely v obýváku v knihovně. A tak je u dveří zaparkovaný kočárek na panenky, ten se mi na fotky nevešel. Já nevím, je to málo nebo moc hraček? Oblečení je z části v komodě a z části v předsíni. 

Co dodat? Ještě k té beta verzi. Na okna ještě přijdou závěsy (můžete je vidět jako pozadí v jednom z mých videí:


Ve skutečnosti jsou trochu víc do žluta. Evidentně jsme se posunuli z lesa víc na louku...

Další na řadě je polička na knížky:

zdroj
No a posledním zlepšovákem je samolepka stromu se sovami. Už ji máme koupenou, není čas a nejsou lidi na přilepení na zeď. Taky bychom neradi pokojík přezdobili, tak ještě s aplikací vyčkáváme. Možná na podzim společně s velkou postýlkou...

No a rozpočet? Nový je koberec, ten stál v Ikee necelé dva tisíce. Polička na knihy stojí asi dvě stě. Látka na závěsy stála něco přes tisíc korun. Zbytek je posbíraný po bytě a po přátelích. 

Tak jak se vám líbí? A máte nějaké tipy a rady, jak pokojík vylepšit? Případně máte nějaký šikovný odkaz? Sem s ním do komentářů.

Mějte se moc hezky a brzy se uvidíme...

M.

4 komentáře:

 1. Ahoj, pokojíček malé se mi moc líbí. Kromě koberce, nemyslím ten dětský, ten je fajn. Zaujaly mě ty pohádkové knihy v němčině či čem (?) Hraček si myslím, že má spíše málo, moc určitě ne, ale jak to znám, stejně má pár svých nejoblíbenějších a s těmi si vyhraje nejvíc.

  OdpovědětVymazat
 2. Ta poslední fotka je jenom ilustrační :-) Koberec jsme řešili dlouho, nakonec jsme zvolili klasiku, dětské koberce se nám moc nelíbí...

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Maru, pokojíček vypadá skvěle. Dětské koberce taky moc nemusím, Jari má v pokojíku obyčejný koberec - přes celou plochu (podlaha u něj v pokoji je hodně studená) - našla jsem můj článek, ve kterém jsou fotky naší betaverze http://hananadovolene.blogspot.cz/2013/07/detsky-pokojicek-aneb-kdy-je-spravny.html teď už pokojík vypadá úplně jinak, ale fotky na blogu zatím nemám. Jako skvělý nápad jsme s Jarim ocenili rozložený gauč - v betaverzi je vidět ještě složený hned vlevo u dveří. Teď je rozložený stále a Jari si na něm rád hraje. Vznikla tak nová hrací plocha a zároveň plocha pro odpočinek. A když přijede návštěva, nemusíme gauč rozkládat a vše je připravené přespání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, gauč by byl super, bohužel do Majdiného pidi pokojíčku by už se nevešel...

   Vymazat

Děkuji za Váš komentář. Připojte se i do sítě přátel Google...
Marie